Tiešraides
Atpakaļ
Pievienot favorītiem
Bezmaksas
Norises ilgums
koncerts divās daļās, aptuveni 2 stundas (ieskaitot starpbrīdi)
Organizē
Lielais dzintars
Atbalsta

Liepājas pašvaldība un Eiropas Reģionālās attīstības fonds

Pieejams līdz:
2023. gada 17. nov.
Satura veids
Tiešraide
Pasākuma datums un laiks
2023. gada 17. nov. 19:00:00

Latvijas 105. jubilejas svinības atzīmēsim kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un pianistu Andreju Osokinu, diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā lepni izceļot brīnišķīgus un savā mākslinieciskajā izpausmē dažādus latviešu mūzikas autorus. No plašās ievērības cienīgu komponistu plejādes programmā skanēs patiesi spilgti, taču reti atskaņoti simfoniskās mūzikas vecmeistaru Ādolfa Skultes un Jāņa Ivanova skaņdarbi. Savukārt pavisam īpašs notikums būs Liepājā augušā mūslaiku skaņraža Zigmara Liepiņa jaundarbs, kas speciāli pasūtināts šim svētku koncertam.

Koncertu atklās orķestra krāsu virtuoza Ādolfa Skultes Devītā simfonija, kas tapusi atmodas laikā un tiek uzskatīta par monumentālu komponista daiļrades vainagojumu. Pats autors tai devis pavārdu “Dramatiskā”. Savā tapšanas brīdī simfonija izraisīja rezonansi kā nozīmīgs notikums laikabiedri novērtēja mūzikas enerģētiskumu tā laika pārmaiņu kontekstā, taču arī mūslaiku klausītājam tā ir aktuāla.

Jānis Ivanovs ir viens no latviešu mūzikas stūrakmeņiem. Viņa 1957. gadā komponētais simfoniskais tēlojums “Lāčplēsis” tapis, iedvesmojoties no Raiņa lugas “Uguns un nakts” motīviem. Sākumā varam saklausīt spēcīgu titulvaroņa tēmu, tai seko Spīdolas glāsmains raksturojums, sastopam arī maigi gaišu Laimdotu un krauklisku Melno bruņinieku, taču katram vēlēts radīt arī savu stāstu. Klausītājiem nav bijušu daudz iespēju dzirdēt šo darbu, līdz ar to svētku koncerts būs īstā reize, kad to atkal celt gaismā.

Krāšņa dāvana svētkos būs Zigmara Liepiņa Klavierkoncerta pirmatskaņojums ar pianista Andreja Osokina solo. Šajā trīsdaļīgajā jaundarbā klasiskās klavierkoncerta pamatvērtības savīsies ar komponistam raksturīgo rokrakstu. Skaņdarbā sastapsim gan nelielus klaunādes brīžus orķestra un solista saspēlē, gan skaistu melodisku līniju darba otrajā daļā, kā arī virtuozus pianista solo.

 

Programmā:

I DAĻA

Ādolfs Skulte Devītā simfonija

II DAĻA

Jānis Ivanovs Simfoniskais tēlojums “Lāčplēsis” 

Zigmars Liepiņš Klavierkoncerts 

 

Piedalās:

Liepājas Simfoniskais orķestris

Jānis Liepiņš, diriģents

Andrejs Osokins, klavieres

Tuvākās tiešraides

MARGARITA BALANAS. SENSĀNSS. ŠOSTAKOVIČS

Koncertsērija “PERSONĪGI”

Margarita Balanas ir viena no spožākajām jaunajām čellistēm. Šoreiz klausītājiem ar aizrautīgo mūziķi būs iespēja satikties personīgākā formātā – kamermūzikas programmā. Kā skatuves partneri viņa izvēlējusies savu bijušo studiju biedru, franču-beļģu pianistu Antuānu Preā, kurš Francijā atzīts par vienu no savas paaudzes talantīgākajiem pianistiem.

BOSGRĀFS UN SALIETE. BAROKA IEDVESMOTIE

Koncertsērija “PERSONĪGI”

Viens no pasaulē labākajiem blokflautistiem, nīderlandietis Ēriks Bosgrāfs, kopā ar izcilo latviešu klavesīnisti Ievu Salieti radījis virtuozu programmu cauri laikiem. Būs reti dzirdamu Itālijas, Spānijas un Nīderlandes sengadu meistaru darbi, vācu vēlā baroka ģēniju Tēlemaņa un Baha opusi, kā arī īsas abu vēsturisko instrumentu ekspedīcijas laikmetīgajā mūzikā.