Ieraksti
Atpakaļ
Pievienot favorītiem
Bezmaksas
Norises ilgums
aptuveni 1 stundas
Organizē
Lielais dzintars
Atbalsta

Liepājas pašvaldība

Pieejams līdz:
2030. gada 23. marts
Satura veids
Ieraksts

Koncertsērija “PERSONĪGI”

Ukraiņu dziedātājas, diriģentes un muzikoloģes Oksanas Nikitjukas dzīvi izmainīja karš – patlaban viņa ir Valsts akadēmiskā kora “Latvija” soliste, uzstājusies arī ar Sinfonietta Rīga, turpina regulāri koncertēt Ukrainā un repertuārā pamazām iekļauj latviešu komponistu darbus. Speciāli Liepājai top programma, kurā būs gan tautas melodijas, gan folklorā sakņota ukraiņu un latviešu oriģinālmūzika. Smeldze un dzīvīgums, skaudrums un maigums.

Koncerta pirmajā daļā skanēs Ukrainas komponistu mūzika, kas balstīta folkloras senākajos slāņos. Izmantojot Oksanas Nikitjukas lektores pieredzi un ukraiņu mūzikas lieliskās zināšanas, dziesmu atskaņojums tiks inkrustēts ar sarunu, kurā Orests Silabriedis uzdos Oksanai jautājumus par visu to, par ko tik daudzus gadus nezinājām gandrīz tieši neko — par krievu imperiālistiskā pasaules uzskata aizbruņoto Ukrainas mūziku.

Otrajā daļā klausīsimies speciāli šai reizei izveidotu latviešu mūzikas programmu, un arī šeit Oksana un Herta īpašu uzmanību pievērsušas folklorā ieinteresētiem komponistiem.

Koncerta moto — pagātnes mijiedarbe ar šodienu paver mums ceļu uz nākotni.

Mecosoprāns, kordiriģente un muzikoloģe ar pārdesmit gadu darbības pieredzi Ukrainā un citviet pasaulē Oksana Nikitjuka kopš 2023. gada februāra ir Valsts akadēmiskā kora “Latvija” dziedātāja un soliste. Pirms tam Oksana gadu strādāja Parīzē, vadot vairākus amatierkorus, savukārt pirms kara viņa bija Nacionālā kamerorķestra Kyiv Kamerata soliste, Ukrainas Valsts kora Dumka soliste un Ukrainas Nacionālās Mūzikas akadēmijas lektore. Uzstājusies Polijā, Vācijā, Francijā, Itālijā, Izraēlā, Apvienotajā Karalistē, Kanādā, ASV u. c. Par darbību saņēmusi goda nosaukumu Ukrainas nopelniem bagātā skatuves māksliniece.

Pianiste Herta Hansena ir JVLMA asociētā profesore Kameransambļa un klavierpavadījuma katedrā. Aktīvi koncertējoša mūziķe, dažādu kamermūzikas projektu dalībniece, daudzu dziedātāju un instrumentālistu uzticama skatuves partnere. Saņēmusi Lielo mūzikas balvu 2013 kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”.

Piedalās:

Oksana Nikitjuka, mecosoprāns

Herta Hansena, klavieres

Programmā: ukraiņu un latviešu komponistu mūzika

 

Koncerts izskanēja: 25.02.2024.

Foto: OHM.LV