Ieraksti
Atpakaļ
Pievienot favorītiem
Bezmaksas
Norises ilgums
39 minūtes
Producents
Lielais dzintars
Organizē
Lielais dzintars
Pieejams līdz:
2026. gada 27. aug.
Satura veids
Ieraksts

Pirms šī muzikālā stāsta skolēniem esam sagatavojuši kaut ko īpašu. Mazie klausītāji varēs iepazīt diriģentu Kasparu Ādamsonu, kurš kopā ar koncertzāles gariņu un diviem zinātkāriem skolēniem pastāstīs par simfonisko orķestri, diriģenta nozīmīgo lomu un to, kā vienā simfonijā “savaldīt” neskaitāmos orķestra instrumentus.

Savukārt simfoniskā pasaka “Pēterītis un vilks” klausītājus ievedīs mūzikas pasaulē un iepazīstinās ar orķestra mūzikas instrumentus, kas šoreiz izspēlēs pasakas varoņu lomas! Koncerta gaitā bērni mācīsies saklausīt dažādu instrumentu skaņas un sasaistīt tās ar putnu un dzīvnieku tēliem skaņdarbā. 

Pēterīša tēmu izpildīs vīterojošie stīgu instrumenti, vilka tēmu izspēlēs brašie mežragi, Pēterīša drauga putniņa vīterošanu attēlos aizrautīgā flauta, pīles lomā — skanīgā oboja, ar kaķa mīkstajām ķepām soļos klarnete, bet vectētiņa viedo tēmu izspēlēs fagots. 

Programmu izpildīs Liepājas Simfoniskais orķestris un diriģents Kaspars Ādamsons, bet stāstnieka lomā iejutīsies Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis.

Sergeja Prokofjeva pasaulslavenā simfoniskā pasaka “Pēterītis un vilks” pirmatskaņota pirms 85 gadiem un komponēta īpaši Maskavas bērnu teātrim. Kopš pasakas pirmā ieskaņojuma 1936. gadā, ko veica Bostonas Simfoniskais orķestris, darbs izdots vismaz 50 dažādās versijās angļu un citās valodās visā pasaulē. Kopā ar pasaules izcilākajiem mūziķiem šo pasaku publikai stāstījuši tādas slavenības kā Šons Konerijs, Stings, Bils Klintons, Mihails Gorbačovs, Šārona Stouna, Sofija Lorēna un daudzi citi. Pasaka devusi impulsu arī citu mākslas žanru pārstāvjiem — Volts Disnejs jau 1946. gadā radīja savu animācijas versiju, darbs pielāgots televīzijas, teātru un baleta izrādēm, tam radīta Ziemassvētku un pat Helovīna versija, bet 1975. gadā britu mūziķi Braiens Īno, Fils Kolins, Garijs Mūrs u.c. "Pēterīti un Vilku" izpildīja kā rokoperu.

 

Koncerta mērķauditorija: bērni vecumā no 4 līdz 12 gadiem.

 

Programmā:

Sergejs Prokofjevs simfoniskā pasaka “Pēterītis un vilks”

 

Piedalās:

Liepājas Simfoniskais orķestris

 

Diriģents:

Kaspars Ādamsons

 

Stāstnieks: 

Egons Dombrovskis

 

Režija: 

Mārtiņš Kalita

 

Gaismu režija:

Mārtiņš Jansons

 

Kostīmu māksliniece:

Liene Rolšteina