Ieraksti
Atpakaļ
Pievienot favorītiem
Bezmaksas
Norises vieta
Lielā zāle
Norises ilgums
40 minūtes
Producents
SIA "Lielais dzintars"
Atbalsta

​​Liepājas pašvaldība
Valsts kultūrkapitāla fonds

Pieejams līdz:
2026. gada 28. febr.
Satura veids
Ieraksts

Simfoniskā pasaka “Pēterītis un vilks” ievedīs mazos klausītājus mūzikas pasaulē un iepazīstinās ar orķestra mūzikas instrumentiem, kas šoreiz izspēlēs pasakas varoņu lomas. Pēterīša tēmu izpilda vīterojošie stīgu instrumenti, vilka tēmu izspēlē brašie mežragi, Pēterīša drauga putniņa vīterošanu attēlo aizrautīgā flauta, pīles lomā — skanīgā oboja, ar kaķa mīkstajām ķepām soļo klarnete, bet vectētiņa viedo tēmu izspēlē fagots. 

Koncerta gaitā bērni mācīsies saklausīt dažādu instrumentu skaņas un sasaistīt tās ar putnu un dzīvnieku tēliem skaņdarbā.

Programmu izpilda Liepājas Simfoniskais orķestris un diriģents Kaspars Ādamsons, bet stāstnieka lomā iejūtas Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis. Ieraksta pirmajā daļā skatāma un klausāma bērnu saruna ar diriģentu Kasparu Ādamsonu, kas mazos klausītājus iepazīstinās ar orķestra skanējuma daudzveidību un iespējām, orķestra vēsturi, kā arī ar diriģenta profesijas niansēm.

Sergeja Prokofjeva pasaulslavenā simfoniskā pasaka “Pēterītis un vilks” pirmatskaņota pirms 85 gadiem un komponēta īpaši Maskavas bērnu teātrim. Kopš pasakas pirmā ieskaņojuma 1936. gadā, ko veica Bostonas Simfoniskais orķestris, darbs izdots vismaz 50 dažādās versijās angļu un citās valodās visā pasaulē. Kopā ar pasaules izcilākajiem mūziķiem šo pasaku publikai stāstījuši tādas slavenības kā Šons Konerijs, Stings, Bils Klintons, Mihails Gorbačovs, Šārona Stouna, Sofija Lorēna un daudzi citi. Pasaka devusi impulsu arī citu mākslas žanru pārstāvjiem — Volts Disnejs jau 1946. gadā radīja savu animācijas versiju, darbs pielāgots televīzijas, teātru un baleta izrādēm, tam radīta Ziemassvētku un pat Helovīna versija, bet 1975. gadā britu mūziķi Braiens Īno, Fils Kolins, Garijs Mūrs u.c. "Pēterīti un Vilku" izpildīja kā rokoperu.

 

Koncerta mērķauditorija: bērni vecumā no 4 līdz 12 gadiem.

 

Piedalās:

Liepājas Simfoniskais orķestris

Diriģents:

Kaspars Ādamsons

Stāstnieks: 

Egons Dombrovskis

Režija: 

Mārtiņš Kalita

Gaismu režija:

Mārtiņš Jansons

Kostīmu māksliniece:

Liene Rolšteina

 

Programmā:

Džoakīno Rosīni uvertīra operai “Žagata zagle”

Sergejs Prokofjevs simfoniskā pasaka “Pēterītis un vilks”

 

Koncerts izskanēja: 10.12.2021.