Ieraksti
Atpakaļ
Pievienot favorītiem
Bezmaksas
Norises ilgums
1 stunda 2 minūtes
Producents
Lielais dzintars
Organizē
Lielais dzintars
Atbalsta

Liepājas pašvaldība

Valsts kultūrkapitāla fonds

Pieejams līdz:
2027. gada 26. febr.
Satura veids
Ieraksts

Kamersērija "Personīgi"

Koncerts jūs aizvedīs krāšņā muzikālā ceļojumā, lai kopā ar pasaulslaveno operdziedātāju Ingu Kalnu un virtuozo pianisti Diānu Ketleri piedzīvotu abu mākslinieču mūzikas albuma “Das Rosenband” (Rožu vītne) prezentācijas koncertu. Albums 2020. gada vasarā ieskaņots tieši Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” ierakstu studijā.

 

Ar “Lielo mūzikas balvu” apbalvotā Riharda Štrausa, Alfrēda Kalniņa un Jāņa Mediņa dziesmu programma nu iemūžināta jaunā mūzikas albumā, bet romantisko koncertprogrammu papildina arī ieskats abu mākslinieču nākamajā projektā. Īpaši koncertsērijai “Personīgi” radīto programmu izkrāso romantiskie un dabas motīviem piesātinātie Žana Sibēliusa, Sergeja Rahmaņinova un Nikolaja Rimska-Korsakova skaņdarbi. 

“Stilistiski visa programma ir ļoti vienota, dziesmu nosaukumos ir daudz ziedu un dabas, piemēram, melnās rozes, spāre un sniegs Sibēliusam, margrietiņas un ceriņi Rahmaņinovam vai mākoņi Rimskim-Korsakovam,” ar programmas noskaņu un vadmotīvu iepazīstina soprāns Inga Kalna.

Albums “Das Rosenband” laists klajā Nacionālās ierakstu kompānijas “Skani” paspārnē, albuma tapšanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Kultūras ministrija. Albuma starptautiskais iznākšanas datums: 2021. gada 15. janvāris. 

 

Inga Kalna pasaules slavu iemantojusi ar savu apbrīnojamo vokālo meistarību, balss dzidro skanējumu un izjustajām interpretācijām. Māksliniece izceļas gan ar spilgtām klasicisma, baroka un mūsdienu operlomām, gan arī izteiksmīgiem vokāli simfoniskās mūzikas atskaņojumiem. Pēc vairākiem karjeras gadiem Hamburgas Valsts operteātrī Inga Kalna nu ir brīvmāksliniece un aktīvi darbojas klasicisma un baroka laika operas žanrā, dziedot Vācijas, Francijas, Kanādas un Itālijas opernamos. Reti, bet tāpēc ļoti gaidīti, ir Ingas Kalnas solovakari Latvijā. I. Kalna saņēmusi Latvijas valsts augstāko apbalvojumu mūzikā – “Lielās mūzikas balvu” kategorijā “Gada koncerts”.

 

Diāna Ketlere muzikālo izglītību ieguvusi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, “Mozarteum” akadēmijā Zalcburgā un Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā, kur kopš 2003. gada ir arī klavieru katedras profesore. Kopš 2018. gada Diāna ir profesore arī Ženēvas Mūzikas Augstskolā, kā arī mākslinieciskā vadītāja festivāliem “Chiemgauer Musikfrühling” Vācijā  un “SoNoRo” Rumānijā. Diāna Ketlere  dibinājusi vienu no pasaulē pieprasītākajiem kamermūzikas ansambļiem “Ensemble Raro”, bet Latvijā sadarbojusies ar “Sinfonietta Riga”, “Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri” un Latvijas Radio kori. Atzītā pianiste koncertē Lielbritānijā un daudzviet pasaulē, viņas sneigumu ieskaņojis prestižais “BBC Radio 3”. Diānas interpretācijā notikuši vairāku Pētera Vaska un Jura Karlsona skaņdarbu pirmatskaņojumi, viņa arī divkārša “Lielās mūzikas balvas” laureāte.

 

Piedalās:

Inga Kalna (soprāns)

Diāna Ketlere (klavieres)

 

Programmā:

Jāņa Mediņa, Alfrēda Kalniņa, Riharda Štrausa, Žana Sibēliusa, Sergeja Rahmaņinova un Nikolaja Rimska-Korsakova dziesmas.

 

Koncerts izskanēja: 10.07.2021.

Foto: Edgars Pohevičs