Ieraksti
Atpakaļ
Pievienot favorītiem
Bezmaksas
Norises ilgums
aptuveni 80 minūtes
Producents
Lielais dzintars
Organizē
Lielais dzintars
Atbalsta

Liepājas pašvaldība

Valsts kultūrkapitāla fonds

Pieejams līdz:
2029. gada 16. febr.
Satura veids
Ieraksts

Ineses Galantes fonda projekta “Viva Latvija” koncertieraksts, kurā kopā uzstājas unikālā soprāna īpašniece, operdziedātāja Inese Galante un pianisma jaunā zvaigzne Daumants Liepiņš. Viņiem pievienojas Ineses Galantes talantu konkursa laureāti, kuri jau spilgti pieteikuši sevi pasaulei - Latvijas Nacionālās operas un baleta solists, tenors Artjoms Safronovs un jaunais baritons Daniils Kuzmins.

Koncertierakstā dzirdama visiem iemīļota klasika - virtuozus solo, šarmantus duetus, ko caurstrāvos maigums un mīlestība. Kā ķirsītis uz svētku tortes ir Džulio Kačini slavenais skaņdarbs “Ave Maria” Ineses Galantes nepārspējamajā izpildījumā, kas saviļņo un uzrunā ikvienu klausītāju.

Projekts “Viva Latvija” sākās ar plašu radošo akciju sociālajos tīklos, ko atbalstot Latvijas sabiedrību, uzsāka pasaulē populārā operdziedātāja Inese Galante. Viņa kopā arī pianistu Andreju Osokinu un nīderlandiešu saksofonistu Henku van Teilertu ierakstīja video ar Džulio Kačīni skaņdarbu “Ave Maria”. Pēc tā publicēšanas zibakcijai pievienojās Ineses draugi – Latvijas un ārvalstu izpildītāji, mūziķi un citas radošās personības, kuri savos sociālo tīklu profilos ievietoja video ar laba vēlējumiem un priekšnesumiem, izmantojot tēmturus #VivaLatvija un #VivaLatvijaIneseGalante.

“Es ļoti priecājos par iespēju atbalstīt Latvijas sabiedrību, iedvesmot, dot spēkus un iepriecināt savus klausītājus ar priekšnesumiem tiešsaistē šajā laikā, kad iespēja satikties “dzīvajā” ir ierobežota. Atbalstīsim viens otru ar siltiem vārdiem, dalīsimies ar saviem radošajiem darbiem, labu garastāvokli un iedvesmu!” aicina Inese Galante.

Pazīstamā un iemīļotā latviešu dziedātāja Inese Galante pasaules koncertzālēs tiek pieteikta kā viena no iecienītākajām un neparastākajām soprāna balssīpašniecēm. Viņas samtainais tembrs izkopts ārkārtīgi plašā diapazonā – no spilgtām koloratūrām un dziļi spēcīgām dramatiskā soprāna krāsām līdz maigi klusinātam un teju saklausāmam augšējo reģistru piano. Dziedātāja dzimusi Rīgā, absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmiju. Jau studiju gados Galante kļuva par Latvijas Nacionālās operas solisti, bet šobrīd ievērību guvusi visas pasaules mērogā, uzstājoties prestižos operteātros un koncertzālēs Vācijā, Zviedrijā, Somijā un citur. Par viņas popularitāti liecina gan albumu reitingi, gan starptautiska mēroga apbalvojumi un augstais ārvalstu kritiķu novērtējums. Dziedātājai piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis, un viņa ir Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte.

Daumants Liepiņš ir viens no daudzsološākajiem Latvijas jaunās paaudzes pianistiem. Mūziķis turpina studenta gaitas Zviedrijā, apžilbina prestižu konkursu žūrijas un vienaldzīgu neatstāj nevienu, kam palaimējies dzirdēt viņa spēli. Sācis apgūt klavierspēli jau 5 gadu vecumā, un šodien ir daudzu starptautisku pianisma konkursu laureāts. Uzvarējis prestižajā “Vendome prize” pianistu konkursā Šveicē (2019), izpelnoties ne tikai publikas ovācijas un žūrijas atzinību, bet arī iespēju ar solokoncertu debitēt slavenajā Verbjē festivālā Šveicē un ierakstīt disku "Steinway" ierakstu kompānijā. Latvijā saņēmis Lielo mūzikas balvu kategorijā Gada jaunais mākslinieks (2017). 2019. gada martā kļuvis arī par laureātu Maria Canals Starptautiskajā pianistu konkursā Barselonā, bet 2018. gadā - par 2. vietas ieguvēju George Enescu Starptautiskā pianistu konkursa. Neordinārs talants - smalks un iejūtīgs kamermūziķis, kam nav sveša arī harizmātiska solista stāja saspēlē ar orķestri. Viņa klavierspēle ir tehniski nevainojama, bet interpretācijas - saturiski pārliecinošas un emocionāli piepildītas.

 

Koncerts izskanēja: 16.07.2020.

Foto: Indulis Pelnēns