Ieraksti
Atpakaļ
Pievienot favorītiem
Bezmaksas
Norises ilgums
1 stunda un 15 minūtes
Producents
Lielais dzintars
Organizē
Lielais dzintars
Atbalsta

Liepājas pašvaldība

Fonds “Uniting History”

Pieejams līdz:
2026. gada 21. maijs
Satura veids
Ieraksts
“Svētīgi tie, kas nav redzējuši, un tomēr tic” – skan vārsmas no Eiropā un pasaulē plaši atzītā kurzemnieka Ērika Ešenvalda jaundarba, kas mūsdienu trauksmainajā laikā klausītājus aicina gūt spēcinājumu un garīgu mierinājumu. Īpašā Lieldienu laikam veltītā koncertprogrammā, kas tapusi sadarbībā ar fondu “Uniting History”, koncertzālē “Lielais dzintars” izskan kristāldzidrās Minhenes zēnu kora balsis.
 
Vācu puikas un vīru grupa, kas savulaik izaugusi no zēnu kora rindām, Latvijā viesojās pirmo reizi. Īpaši šim notikumam radītais Ē. Ešenvalda diptihs jeb lūgšanas mūzikā apvieno vācu mūziķus un diriģentes Ilzes Balodes vadīto Liepājas Mūzikas, Mākslas un dizaina vidusskolas kori, veidojot varenu septiņdesmit zēnu balsu skanējumu.
 
Monumentāli būvētajā un bagātīgajā vācu un itāļu garīgās mūzikas repertuārā dvēseles veldzi varēs rast kā klasikas un īstenu zēnu kora hitu apjūsmotāji, tā arī garīgās mūzikas melomāni. Līdzsvaru un harmoniju Lielās piektdienas noskaņā ienes Johana Sebastiāna Baha un Johana Ludviga Baha astoņbalsīgās motetes, kas nu jau tiek dēvētas par kora repertuāra klasiku.
 
Sulīgu daudzbalsību piedāvās vācu kormūzikas tradīcijas turpinātāju – Fēliksa Mendelszona un Franča Šūberta kormūzika, kas mīsies ar Lieldienu noskaņai atbilstošām melodijām no Volfganga Amadeja Mocarta Rekviēma un Antonio Vivaldi garīgā repertuāra. Trompetes spožumā un bērnu balss nevainīgumā izskanēs labi zināmais Pie Jesu no Endrū Loida Vēbera Rekviēma, kam pretim tiks liktas taktis no velsieša Karla Dženkinsa piemiņas mesas. Turpretim Jaunavas Marijas godinājumam izskanēs viena no krāšņākajām avemarijām, kas zināma kā Džulio Kačīni darbs, taču patiesībā pieder krievu komponista Vladimira Vavilova daiļradei.
 
Minhenes zēnu koris apvieno augstākās klases dziedātājus, kuru spožās balsis izskanējušas uz lielākajām skatuvēm Vācijā un pasaulē. Kora nosaukums apzīmē muzicēšanas prieku profesionālās vokālās apmācības ietvaros, motivējot jaunos dziedātājus attīstīt savus talantus visaugstākajā līmenī. Kopš Minhenes zēnu kora dibināšanas 2014. gadā koris un tā solisti ir snieguši vairāk nekā 300 priekšnesumus – 2019. gadā vien koris apceļoja astoņas valstis, kopumā sniedzot 75 koncertus. Papildus neskaitāmajiem kora kolektīva un solo koncertiem Vācijā, koris piedalījies arī daudzos dažādos opermūzikas projektos ārzemēs, to skaitā, sniedzot vairāk nekā 20 koncertos Itālijā Venēcijas Teatro la Fenice un Florences operā. Minhenes zēnu koris koncertējis arī ārpus Eiropas – Pekinā, Šanhajā, Guandžou, Čangšā un Seulā, viesojies Krievijā un Kanādā, un devies dažādās koncerttūrēs pa Koreju un Ķīnu, prezentējot savu plašo repertuāru vairāk nekā 10 000 koncertu apmeklētājiem. 2019. gada martā koris un viens no tā solistiem debitēja kā pirmais zēnu koris Hamburgas Elbfilharmonijā kā daļa no mūsdienu koncertoperas. 2020. gada muzikālie notikumi Minhenes zēnu kora koncertu kalendārā ietvēra dalību koru festivālā Guandunas provincē, kora koncertus Zalcburgā, Venēcijā un Parīzē.
 
Piedalās:
Minhenes zēnu koris
Ralfs Ludevigs (Ralf Ludewig), diriģents
 
Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zēnu koris
Ilze Balode, diriģente
 
Franks Oitmanis (Frank Oidtmann), klavieres/ērģeles
 
Solisti:
Marta Kauliņa-Pelnēna, perkusijas
Egija Sproģe, flauta
Mārtiņš Zujs, trompete
 
 
Koncerts izskanēja: 15.04.2022.