Ieraksti
Atpakaļ
Pievienot favorītiem
Bezmaksas
Norises ilgums
1 stunda 11 minūtes
Producents
Lielais dzintars
Organizē
Lielais dzintars
Atbalsta

Liepājas pašvaldība

Valsts Kultūrkapitāla fonds

Pieejams līdz:
2026. gada 28. febr.
Satura veids
Ieraksts

Šodien mēs runāsim par džezu!

Kas ir džezs? Kad un kur tas radies? Kur mācīties džezu?

Kā iemācīties klausīties mūziku un veidot savas dziesmu listes? 

 

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” jauniešiem sagatavojusi aizraujošu videokoncertu un ievadsarunu, kurā kopā ar džeza ekspertiem atklāsim plašo džeza mūzikas pasauli!

Uzzināsim, kuras ir slavenākās džeza mūzikas ierakstu kompānijas un kuri pasaules spožākie džezmeņi, kas bija Latvijas džeza pionieri un kas ir Latvijas mūsdienu džeza karognesēji. Aizraujošo un izzinošo materiālu papildina īpaši veidotas vizuālizācijas, kas jauniešiem brīvā un nepiespiestā formā atklāj interesantākos un nozīmīgākos faktus par džezu.

 

Video pirmajā daļā kopā ar saksofonistu, džeza pasniedzēju Denisu Paškeviču un pianistu, komponistu Kristapu Vanadziņu uzzināsim svarīgāko par džezu Latvijā un pasaulē, bet otrajā daļā klausīsimies gan pasaules džeza klasiku, gan K. Vanadziņa paša radīto mūziku viņa vadītā trio dzīvajā izpildījumā.      

 

Deniss Paškevičs

Deniss Paškevičs ir viens no Baltijas vadošajiem džeza mūziķiem. Saksofonists, flautists, komponists, producents, mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikas skolotājs. 20 gadu ilgās muzikālās karjeras laikā guvis nozīmīgu starptautisku atzinību, regulāri sniedz koncertus ārpus Latvijas. Piedalījies vairāk nekā 50 albumu ierakstos un ieguvis mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta Mikrofons”. Deniss izveidojis mūzikas menedžmenta kompāniju “Riga Room” un saksofonu festivālu “Jazz Room”.

 

Kristaps Vanadziņš 

Kristaps Vanadziņš ir komponists, aranžētājs, koncertējošs pianists, studijas mūziķis un producents, kurš darbojas arī īsfilmu un reklāmu radīšanā. Mācījies Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas skolā un Rīgas Doma kora skolā. Piedalījies meistarklasēs un praksē Stokholmas džeza akadēmijā Zviedrijā. Sadarbojies ar Donu, Intaru Busuli, Lindu Leen, Mārtiņu Braunu, Raimondu Paulu un vairākiem ārvalstu mūziķiem. Izdevis vairākus albumus, koncertējis Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Krievijā, Ukrainā, Austrijā un Šrilankā. 

 

Piedalās: 

Deniss Paškevičs (sarunas moderators)

 

Kristapa Vanadziņa trio:

Kristaps Vanadziņš (pianists)

Jānis Rubiks (kontrabass)

Rūdolfs Dankfelds (bungas)

 

Koncerts izskanēja: 01.04.2021