Ieraksti
Atpakaļ
Pievienot favorītiem
Bezmaksas
Norises ilgums
1 stunda 11 minūtes
Producents
Lielais dzintars
Organizē
Lielais dzintars
Atbalsta

Liepājas pašvaldība 

Valsts kultūrkapitāla fonds

Pieejams līdz:
2028. gada 29. febr.
Satura veids
Ieraksts

Šis koncertieraksts ir koncertzāles "Lielais dzintars" veltījums visām māmiņām to īpašajos svētkos –  Māmiņdienā. Svētku koncertprogramma izgaismo un iepazīstina klausītājus ar kādu reti dzirdamu, smalku, senu, bet vienlaikus mūsdienīgu mūzikas instrumentu — ARFU. 

Koncertprogrammā starptautisku atpazīstamību iemantojušais, Berlīnē mītošais šveiciešu arfists Joels fon Lerbers (Joel von Lerber) atskaņo soloprogrammu, iepazīstinot klausītājus ar krāšņo, tembrāli bagātīgo mūzikas instrumentu un arfas virtuozo repertuāru. Koncerta īpašā viešņa ir pašmāju arfiste Dārta Tisenkopfa.

 

Koncertu atklāj Anrietes Renē, Nino Rotas, Gabriela Forē un Gijoma Konesona īpaši arfai radītie darbi, bet programmas turpinājumā klausītāji dzirdēs, kā Franča Lista un Bedržiha Smetanas rakstītie skaņdarbi izskan arfai radītos pārlikumos un aranžijās. Viena no Joela slavenākajām interpretācijām, ko piedzīvos arī šī ieraksta skatītāji, ir arfistes Jekaterinas Valteres-Kīnes radītā tēma no Čaikovska operas "Jevgeņijs Oņegins". Pateicoties arfas īpašajai skaņai, šis dvēseliskais skaņdarbs iegūst vēl lielāku intensitāti un dziļumu. Programmas noslēgumā Joelam uz skatuves pievienojas arfiste Dārta Tisenkopfa, lai duetā atskaņotu velsiešu komponista, profesora un arfas korifeja Džona Tomasa (John Thomas) radīto ikonisko skaņdarbu "Grand Duo". 

"Lerbera rokās arfa skan patiesi sapņaini, bet viņa raupjais pieskāriens vienlaikus rada virtuozu un apburošu tembru gammu." 

/Laikraksts “Der Tagesspiel”, Vācija/

 

Joels fon Lerbers (Joel von Lerber) ir daudzu starptautisku konkursu laureāts un neatkārtojams mūziķis, kurš auditoriju visā pasaulē fascinē ar ekspresīvo arfas instrumenta spēli un īpašo skanējumu. No arfas brīnumbērna, kurš interesi par neierasto mūzikas instrumentu sāka izrādīt jau četru gadu vecumā, Joels izaudzis par vienu no šī brīža aktuālākajiem vārdiem arfu pasaulē. Viņa repertuārā ir darbi baroka, klasikas, romantisma, impresionisma un laikmetīgās mūzikas žanrā. Ar izcilību absolvējis gan bakalaura studijas Bāzeles Mūzikas augstskolā, gan divas maģistra studiju programmas — Cīrihes Mākslas augstskolā un Berlīnes Hansa Eislera Mūzikas augstskolā. Joels fon Lerbers regulāri uzstājas kā solists Šveicē un Vācijā, uzstājoties ar tādiem orķestriem kā Bernes kamerorķestris, Berlīnes Radio simfoniskais orķestris, Berlīnes "Konzerthaus" orķestris, Vācijas filmu orķestris "Babelsberg" un daudziem citiem simfoniskajiem un kamermūzikas kolektīviem. 

 

Dārta Tisenkopfa ir Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķe, kura kolektīvam pievienojusies 2019. gadā. Regulāri koncertē kā soliste un kamermūziķe. Bakalaura un maģistra studijas jaunā mūziķe aizvadījusi Itālijā, kur 2018. gadā ar izcilību beigusi maģistra studijas arfas spēlē Parmas "Arrigo Boito" konservatorijā. Specializējusies arī baroka lautas spēlē. Guvusi atzinību vairākos starptautiskos konkursos, tostarp 2018. gadā Itālijā ieguvusi 1. prēmijas gan starptautiskajā kamermūzikas konkursā "Riviera della Versilia–Daniele Ridolfi", gan starptautiskajā muzikālā izpildījuma konkursā "Clara Wieck Schumann". Piedalījusies laikmetīgās mūzikas festivālā "Traiettorie" un Mantovas kamermūzikas festivālā. Kā soliste sadarbojusies ar "Orchestra Regionale Emilia-Romagnia", spēlējusi Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sastāvā.

 

Programma:

Anriete Renjē (Henriette Renié, 1875–1956) 

Leģenda (pēc Lekonta de Lila darba “Elfi” motīviem, 1903)

 

Nino Rota (Nino Rota, 1911–1979) 

Sarabanda un tokāta (1945)

 

Gabriels Forē (Gabriel Fauré, 1845–1924)
Imprompts

 

Gijoms Konesons (Guillaume Connesson, 1970)
Tokāta (2003)

 

Francis Lists (Franz Liszt, 1811–1886)
“Lakstīgala” (pēc Aleksandra Aļabjeva romances, Anrietes Renjē pārlikums)

 

Bedržihs Smetana (Bedřich Smetana, 1824–1884)
“Vltava” (Hanuša Trnečeka pārlikums)

 

Jekaterina Valtere-Kīne (Екатерина Вальтер-Кюне, 1870–1930)
Fantāzija par P. Čaikovska operas “Jevgeņijs Oņegins” tēmu 

 

Džons Tomass (John Thomas, 1826–1913)
Grand Duo

 

Koncerts izskanēja: 09.05.2021.

Foto: Valters Pelns