Tuvākās tiešraides
BRĀMSS. VĀGNERS. BRUKNERS

26. oktobris 2024 18.00

VALSTS SVĒTKU KONCERTS. LATVIJAI 106

16. novembris 2024 18.00

Ieraksti
Simfoniskais orķestris
LIEPĀJAS SIMFONISKĀ ORĶESTRA 143. SEZONAS NOSLĒGUMS

Liepājas Simfoniskā orķestra 143. sezonas noslēgumā vienā programmā savienosies latviešu komponists Jānis Mediņš un vācu simfoniskās mūzikas lielmeistari Roberts Šūmanis un Johanness Brāmss.

Kamermūzika
SAULESPUĶU CEĻŠ. OKSANA NIKITJUKA

Koncertsērija “PERSONĪGI”

Ukraiņu dziedātājas, diriģentes un muzikoloģes Oksanas Nikitjukas dzīvi izmainīja karš – patlaban viņa ir Valsts akadēmiskā kora “Latvija” soliste, uzstājusies arī ar Sinfonietta Rīga, turpina regulāri koncertēt Ukrainā un repertuārā pamazām iekļauj latviešu komponistu darbus. Speciāli Liepājai top programma, kurā būs gan tautas melodijas, gan folklorā sakņota ukraiņu un latviešu oriģinālmūzika. Smeldze un dzīvīgums, skaudrums un maigums.

Kamermūzika
ZIEMAS CEĻOJUMS. ŠŪBERTS

Koncertsērija “PERSONĪGI”

Francis Šūberts ir nepārspēts dziesminieks – viņa melodijas vizmo neticamā skaistumā, un viņš prot divu lappušu miniatūrā aptvert cilvēka mūža drāmu. Ciklā “Ziemas ceļojums” mūsu liriskais varonis domās sarunājas ar mīļoto, asaras kvēlo kā rozes, pland maldugunis, gail sapnis par pavasari, debesu velvēs spīd trīs saules, un ceļš ir nebeidzams.

Koncerti
LATVIJAI 105. VALSTS SVĒTKU KONCERTS

Latvijas 105. jubilejas svinības atzīmēsim kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un pianistu Andreju Osokinu, diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā lepni izceļot brīnišķīgus un savā mākslinieciskajā izpausmē dažādus latviešu mūzikas autorus. No plašās ievērības cienīgu komponistu plejādes programmā skanēs patiesi spilgti, taču reti atskaņoti simfoniskās mūzikas vecmeistaru Ādolfa Skultes un Jāņa Ivanova skaņdarbi. Savukārt pavisam īpašs notikums būs Liepājā augušā mūslaiku skaņraža Zigmara Liepiņa jaundarbs, kas speciāli pasūtināts šim svētku koncertam.

Kamermūzika
BAROKA IEDVESMOTIE. BOSGRĀFS UN SALIETE

Koncertsērija “PERSONĪGI”

Viens no pasaulē labākajiem blokflautistiem, nīderlandietis Ēriks Bosgrāfs, kopā ar izcilo latviešu klavesīnisti Ievu Salieti radījis virtuozu programmu cauri laikiem. Būs reti dzirdamu Itālijas, Spānijas un Nīderlandes sengadu meistaru darbi, vācu vēlā baroka ģēniju Tēlemaņa un Baha opusi, kā arī īsas abu vēsturisko instrumentu ekspedīcijas laikmetīgajā mūzikā.

Izglītojošs
Dzintara muzikālo sarunu klubs. BAIBA KURPNIECE: 21. GS. MŪZIKA LATVIJĀ

“Lielais dzintars” sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un fondu “Uniting” piedāvā izglītojošu sarunu ciklu fragmentu apmeklētājiem, kuri interesējas par Eiropas un pasaules mūzikas vēsturi.